06035F153K4T2A
Mfr.Part #
06035F153K4T2A
Description
CAP CER SMD
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Length :
1.6mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Width :
0.81mm
JESD-609 Code :
e3
ROHS3 Compliant
Reference Standard :
AEC-Q200
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
50V
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
10%
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Operating Temperature (Max) :
150°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
15nF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
0.9mm
Dielectric :
X8R
Multilayer :
Temperature Characteristics Code :
X8R
Datasheets
06035F153K4T2A
KYOCERA AVX 06035F153K4T2A
15nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603