06035C683K4T2A
Mfr.Part #
06035C683K4T2A
Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0603
Tolerance :
±10%
Case Code (Metric) :
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Depth :
810μm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
0.068μF
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
TR, Paper, 7 Inch
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive
Width :
0.81mm
Temperature Coefficient :
X7R
Height :
0.9mm