06035C123K4T4A
Mfr.Part #
06035C123K4T4A
Description
CAP CER SMD
Packaging :
Tape and Reel
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
WRAPAROUND
Number of Pins :
EAR99
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
X7R
Width :
810μm
Radiation Hardening :
No
Depth :
810μm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
12nF
Length :
1.6mm
Weight :
2.012816mg
ROHS3 Compliant
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Multilayer :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
10%
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Datasheets
06035C123K4T4A
KYOCERA AVX 06035C123K4T4A
12nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations