06035C122KAT4A
Mfr.Part #
06035C122KAT4A
Description
CAP CER SMD
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Length :
1.6mm
12 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
1.2nF
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
0.86mm
Width :
0.81mm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Dielectric :
X7R
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Published :
Depth :
810μm
Tolerance :
10%
Number of Pins :
2
REACH SVHC :
Unknown
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
06035C122KAT4A
KYOCERA AVX 06035C122KAT4A
1.2nF 50V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations