06035C104JAT4A
Mfr.Part #
06035C104JAT4A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
Width :
0.81mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
HTS Code :
Height :
0.9mm
ECCN Code :
EAR99
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Capacitance :
0.1μF
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±5%