06035A8R2C4T2A
Mfr.Part #
06035A8R2C4T2A
Description
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0603
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive
Length :
1.6mm
Capacitance :
8.2pF
Published :
Factory Lead Time :
24 Weeks
Depth :
810μm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Width :
812.8μm
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
06035A8R2C4T2A
KYOCERA AVX 06035A8R2C4T2A
8.2pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)