06035A750JAT4A
Mfr.Part #
06035A750JAT4A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 75PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Published :
Depth :
810μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
C0G
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
75pF
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Thickness :
889μm
Datasheets
06035A750JAT4A
KYOCERA AVX 06035A750JAT4A
75pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)