06035A6R2J4T2A
Mfr.Part #
06035A6R2J4T2A
Description
CAP CER SMD
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
0.86mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Factory Lead Time :
24 Weeks
Operating Temperature (Max) :
125°C
Width :
0.81mm
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Number of Terminations :
2
Dielectric Material :
Ceramic
Custom Capabilities :
15K Pcs. Bulk Case Available
JESD-609 Code :
e3
yes
Package / Case :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Negative Tolerance :
5%
Length :
1.6mm
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
6.2pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
C0G
Mounting Feature :
Surface Mount
HTS Code :
Positive Tolerance :
5%
Datasheets
06035A6R2J4T2A
KYOCERA AVX 06035A6R2J4T2A
6.2pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603