06035A680K4T2A
Mfr.Part #
06035A680K4T2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Reference Standard :
AEC-Q200
HTS Code :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
0.81mm
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
68pF
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
10%
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
1.6mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Datasheets
06035A680K4T2A
KYOCERA AVX 06035A680K4T2A
68pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations