06035A5R0C4T2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
06035A5R0C4T2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 5PF 50V NP0 0603
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Width :
812.8μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Applications :
Automotive
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Factory Lead Time :
24 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness :
889μm
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.25pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
5pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
06035A5R0C4T2A
KYOCERA AVX 06035A5R0C4T2A
5pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)