06035A4R7C4T2A
Mfr.Part #
06035A4R7C4T2A
Description
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0603
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Voltage - Rated DC :
50V
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Applications :
Automotive
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
24 Weeks
Case Code (Metric) :
Width :
812.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
4.7pF
Tolerance :
±0.25pF
Termination :
SMD/SMT
810μm
Datasheets
06035A4R7C4T2A
KYOCERA AVX 06035A4R7C4T2A
4.7pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)