06035A3R9D4T2A
Mfr.Part #
06035A3R9D4T2A
Description
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0603
Ceramic Capacitors
Weight :
2.012816mg
Applications :
Automotive
Factory Lead Time :
24 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
3.9pF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
06035A3R9D4T2A
KYOCERA AVX 06035A3R9D4T2A
3.9pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)