06035A390FAT2A
Mfr.Part #
06035A390FAT2A
Description
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Width :
0.81mm
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
39pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
889μm
Case Code (Metric) :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Published :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Voltage - Rated DC :
50V
HTS Code :
Depth :
810μm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
1.6mm
Height :
0.9mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Multilayer :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm