06035A2R9CAT2A
Mfr.Part #
06035A2R9CAT2A
Description
CAP CER 2.9PF 50V NP0 0603
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Width :
812.8μm
Capacitance :
2.9pF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Datasheets
06035A2R9CAT2A
KYOCERA AVX 06035A2R9CAT2A
2.9pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)