06035A221JAT4A
Mfr.Part #
06035A221JAT4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Voltage :
50V
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Width :
810μm
Number of Terminations :
2
Height :
0.9mm
Capacitance :
220pF
Length :
1.6mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Number of Pins :
Dielectric :
NP0
Case Code (Metric) :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Max Operating Temperature :
125°C
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
5%
Depth :
810μm
Multilayer :
yes
REACH SVHC :
Unknown
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Datasheets
06035A221JAT4A
Introducing Ceramic Capacitors KYOCERA AVX 06035A221JAT4A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50V, Number of Terminations:2, Number of Pins:2, 06035A221JAT4A pinout, 06035A221JAT4A datasheet PDF, 06035A221JAT4A amp .Beyond Ceramic Capacitors KYOCERA AVX 06035A221JAT4A ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KYOCERA AVX 06035A221JAT4A
220pF 50V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations