06035A220F4T2A
Mfr.Part #
06035A220F4T2A
Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Ceramic Capacitors
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Ratings :
AEC-Q200
Published :
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
22pF
ROHS3 Compliant
Width :
0.81mm
Height :
0.9mm
Multilayer :
yes
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
HTS Code :
Tolerance :
±1%
Applications :
Automotive
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Length :
1.6mm
C0G NP0
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness :
889μm
ECCN Code :
EAR99
Depth :
810μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Datasheets
06035A220F4T2A
KYOCERA AVX 06035A220F4T2A
22pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)