06035A201JAT2A
Mfr.Part #
06035A201JAT2A
Description
CAP CER 200PF 50V NP0 0603
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
REACH SVHC :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
200pF
C0G
Case Code (Imperial) :
Depth :
810μm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Height :
860μm
Number of Pins :
2
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
12 Weeks
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
06035A201JAT2A
KYOCERA AVX 06035A201JAT2A
200pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)