06035A1R8CAT4A
Mfr.Part #
06035A1R8CAT4A
Description
CAP CER SMD
Surface Mount
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Negative Tolerance :
13.89%
HTS Code :
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Length :
1.6mm
Capacitance :
1.8pF
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Dielectric :
C0G
Depth :
810μm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Factory Lead Time :
12 Weeks
Temperature Characteristics Code :
C0G
Positive Tolerance :
13.89%
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C