06035A1R5CAT4A
Mfr.Part #
06035A1R5CAT4A
Description
CAP CER SMD
C0G
Radiation Hardening :
No
C0G
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
12 Weeks
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Height :
860μm
Width :
810μm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Multilayer :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Published :
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
1.5pF
Length :
1.6mm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Positive Tolerance :
16.67%
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Depth :
810μm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
HTS Code :
Datasheets
06035A1R5CAT4A
KYOCERA AVX 06035A1R5CAT4A
1.5pF 50V Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations