06035A1R3BAT2A
Mfr.Part #
06035A1R3BAT2A
Description
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0603
Ceramic Capacitors
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
1.3pF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Published :
Tolerance :
±0.1pF
Depth :
810μm
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Temperature Characteristics Code :
C0G
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Multilayer :
yes
Datasheets
06035A1R3BAT2A
KYOCERA AVX 06035A1R3BAT2A
1.3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)