06033U5R6CAT2A
Mfr.Part #
06033U5R6CAT2A
Description
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0603
Tolerance :
±0.25pF
Depth :
760μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Dielectric :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max) :
0.036 0.91mm
Thickness :
914.4μm
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
24 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
U
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Ultra Low ESR
Capacitance :
5.6pF
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
25V
Weight :
2.012816mg
Datasheets
06033U5R6CAT2A
KYOCERA AVX 06033U5R6CAT2A
U 5.6pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)