06033U150KAT2A
Mfr.Part #
06033U150KAT2A
Description
CAP CER 15PF 25V NP0 0603
Published :
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
24 Weeks
Feature :
Ultra Low ESR
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Voltage - Rated DC :
25V
Radiation Hardening :
No
Thickness (Max) :
0.036 0.91mm
Thickness :
914.4μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Series :
U
Capacitance :
15pF
Dielectric :
C0G
Depth :
760μm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
06033U150KAT2A
KYOCERA AVX 06033U150KAT2A
U 15pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)