06033U100JAT2A
Mfr.Part #
06033U100JAT2A
Description
CAP CER 10PF 25V NP0 0603
Factory Lead Time :
24 Weeks
Capacitance :
10pF
Published :
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±5%
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Feature :
Ultra Low ESR
Termination :
SMD/SMT
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Depth :
760μm
Dielectric :
C0G
Series :
U
Weight :
2.012816mg
Thickness :
914.4μm
Thickness (Max) :
0.036 0.91mm
Datasheets
06033U100JAT2A
KYOCERA AVX 06033U100JAT2A
U 10pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)