06033F473K4T4A
Mfr.Part #
06033F473K4T4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature (Max) :
150°C
Multilayer :
yes
ECCN Code :
EAR99
Temperature Characteristics Code :
X8R
Negative Tolerance :
10%
Positive Tolerance :
10%
Dielectric Material :
Ceramic
Surface Mount :
yes
Capacitance :
0.047µF
Length :
1.6mm
Pbfree Code :
JESD-609 Code :
e3
Width :
0.81mm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Height :
0.9mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Reference Standard :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Size Code :
Datasheets
06033F473K4T4A
KYOCERA AVX 06033F473K4T4A
0.047μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations