06033C472K4T2A
Mfr.Part #
06033C472K4T2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Multilayer :
yes
Dielectric :
X7R
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
Tolerance :
10%
Length :
1.6mm
Width :
0.81mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Reference Standard :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Characteristics Code :
X7R
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
4.7nF
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
0.9mm
Voltage - Rated DC :
25V
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
06033C472K4T2A
4.7nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603