06033A7R5D4T2A
Mfr.Part #
06033A7R5D4T2A
Description
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0603
Applications :
Automotive
Length :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.5pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Width :
812.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Capacitance :
7.5pF
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
06033A7R5D4T2A
KYOCERA AVX 06033A7R5D4T2A
7.5pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)