06033A4R7CAT2A
Mfr.Part #
06033A4R7CAT2A
Description
CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 0603
Length :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitance :
4.7pF
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
0603 (1608 Metric)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Characteristics Code :
C0G
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Width :
0.81mm
Dielectric :
C0G
Height :
860μm
Pbfree Code :
yes
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Multilayer :
yes
Termination :
SMD/SMT
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
C0G NP0
HTS Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Depth :
810μm
Tolerance :
±0.25pF
Case Code (Metric) :
Radiation Hardening :
No
Datasheets
06033A4R7CAT2A
KYOCERA AVX 06033A4R7CAT2A
4.7pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)