06033A3R0D4T2A
Mfr.Part #
06033A3R0D4T2A
Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0603
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Capacitance :
3pF
Voltage - Rated DC :
25V
Weight :
2.012816mg
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
812.8μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
25V
Applications :
Automotive
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
24 Weeks
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
06033A3R0D4T2A
KYOCERA AVX 06033A3R0D4T2A
3pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)