06033A220K4T2A
Mfr.Part #
06033A220K4T2A
Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0603
Ceramic Capacitors
Multilayer :
yes
Factory Lead Time :
24 Weeks
Height :
0.9mm
Length :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Width :
0.81mm
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
22pF
Radiation Hardening :
No
Tape and Reel (TR)
Depth :
810μm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
ECCN Code :
EAR99
Ratings :
AEC-Q200
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
06033A220K4T2A
KYOCERA AVX 06033A220K4T2A
22pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)