06033A150K4T2A
- Mfr.Part #
- 06033A150K4T2A
- Manufacturer
- KYOCERA AVX
- Package / Case
- 0603
- Datasheet
- Download
- Description
- CAP CER SMD
- Manufacturer :
- KYOCERA AVX
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Surface Mount :
- yes
- Pbfree Code :
- yes
- Mounting Feature :
- Surface Mount
- Packing Method :
- TR, Paper, 7 Inch
- RoHS Status :
- ROHS3 Compliant
- Height :
- 0.9mm
- Dielectric :
- C0G
- Length :
- 1.6mm
- Package / Case :
- 0603
- Temperature Coefficient :
- 30ppm/Cel ppm/°C
- Temperature Characteristics Code :
- C0G
- Factory Lead Time :
- 24 Weeks
- Multilayer :
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 1 (Unlimited)
- Operating Temperature (Max) :
- 125°C
- Operating Temperature (Min) :
- -55°C
- Terminal Finish :
- Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
- Terminal Shape :
- WRAPAROUND
- Reference Standard :
- AEC-Q200
- Tolerance :
- 10%
- HTS Code :
- Voltage - Rated DC :
- 25V
- Capacitor Type :
- CERAMIC CAPACITOR
- Width :
- 0.81mm
- ECCN Code :
- EAR99
- Number of Terminations :
- 2
- JESD-609 Code :
- e3
- Capacitance :
- 15pF
- Datasheets
- 06033A150K4T2A
15pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603