06033A120JAT4A
Mfr.Part #
06033A120JAT4A
Description
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 0603
Capacitance :
12pF
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
C0G NP0
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Dielectric Material :
Ceramic
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Length :
1.6mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
12 Weeks
Depth :
810μm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height :
0.9mm
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±5%
JESD-609 Code :
e3
Number of Pins :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Multilayer :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Characteristics Code :
Width :
0.81mm
Datasheets
06033A120JAT4A
KYOCERA AVX 06033A120JAT4A
12pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)