06032U6R8DAT2A
Mfr.Part #
06032U6R8DAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 6.8PF 200V NP0 0603
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
C0G
Thickness :
889μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Weight :
2.012816mg
Series :
U
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Ultra Low ESR
Tolerance :
±0.5pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Case Code (Metric) :
Composition :
Ceramic
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
6.8pF
Published :
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
06032U6R8DAT2A
KYOCERA AVX 06032U6R8DAT2A
U 6.8pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)