06032U5R6BAT4A
Mfr.Part #
06032U5R6BAT4A
Description
CAP CER MICROWAVE
Length :
1.52mm
2
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
HTS Code :
Capacitance :
5.6pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Negative Tolerance :
1.79%
Voltage - Rated DC :
200V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Pbfree Code :
Dielectric Material :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
REFERENCE STANDARD: MIL-C-55681
ECCN Code :
EAR99
Positive Tolerance :
1.79%
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature (Max) :
125°C
Height :
0.91mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packing Method :
TR, 13 INCH
Package / Case :
Width :
0.76mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Datasheets
06032U5R6BAT4A
5.6pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603