06032U4R3BAT2A
Mfr.Part #
06032U4R3BAT2A
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0603
Stock
406
In Stock :
406
yes
Tolerance :
±0.1pF
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Width :
0.76mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.036 0.91mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Radiation Hardening :
No
Length :
1.52mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Composition :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Ultra Low ESR
Depth :
760μm
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Additional Feature :
REFERENCE STANDARD: MIL-C-55681
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitance :
4.3pF
Dielectric :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Case Code (Imperial) :
0603
Case Code (Metric) :
1608
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
U
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
HTS Code :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
0.91mm
Termination :
SMD/SMT
Published :
Voltage - Rated DC :
200V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness :
914.4μm
Datasheets
06032U4R3BAT2A
KYOCERA AVX 06032U4R3BAT2A
U 4.3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C 2 Terminations Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)