06032U1R8BAT4A
Mfr.Part #
06032U1R8BAT4A
Description
CAP CER MICROWAVE
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Dielectric Material :
Ceramic
Negative Tolerance :
5.56%
Length :
1.52mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Width :
0.76mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Multilayer :
yes
Operating Temperature (Max) :
125°C
Voltage - Rated DC :
200V
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Positive Tolerance :
5.56%
Package / Case :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
1.8pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
0.91mm
Additional Feature :
REFERENCE STANDARD: MIL-C-55681
Datasheets
06032U1R8BAT4A
1.8pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603