06032U130GAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
06032U130GAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 13PF 200V NP0 0603
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
24 Weeks
Case Code (Metric) :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Series :
U
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
13pF
Height :
0.91mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Width :
0.76mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Dielectric :
C0G
Thickness :
914.4μm
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Ultra Low ESR
Length :
1.52mm
Additional Feature :
REFERENCE STANDARD: MIL-C-55681
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.036 0.91mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Multilayer :
yes
Tolerance :
±2%
Depth :
760μm
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Voltage - Rated DC :
200V
Pbfree Code :
yes
Composition :
Ceramic
Datasheets
06032U130GAT2A
KYOCERA AVX 06032U130GAT2A
U 13pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C 2 Terminations Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)