06031U3R0DAT4A
Mfr.Part #
06031U3R0DAT4A
Description
CAP CER 3PF 100V NP0 0603
Surface Mount, MLCC
Feature :
Ultra Low ESR
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
U
Thickness :
914.4μm
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.036 0.91mm
Depth :
760μm
Tolerance :
±0.5pF
C0G
Composition :
Ceramic
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Factory Lead Time :
24 Weeks
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
3pF
Published :
Datasheets
06031U3R0DAT4A
KYOCERA AVX 06031U3R0DAT4A
U 3pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)