06031C681K4Z2A
Mfr.Part #
06031C681K4Z2A
Description
CAP CER SMD
Capacitance :
680pF
Operating Temperature (Max) :
125°C
Width :
0.81mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
12 Weeks
Length :
1.6mm
Tolerance :
10%
Reference Standard :
AEC-Q200
Package / Case :
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
0.94mm
Surface Mount :
Dielectric :
X7R
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Min) :
-55°C
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
2
Temperature Characteristics Code :
X7R
Published :
Datasheets
06031C681K4Z2A
KYOCERA AVX 06031C681K4Z2A
680pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603