06031C681K4T2A
Mfr.Part #
06031C681K4T2A
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 100V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Depth :
810μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Surface Mount
Applications :
Automotive
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
12 Weeks
Thickness :
889μm
Dielectric Material :
Ceramic
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Characteristics Code :
X7R
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
680pF
Case Code (Metric) :
Height :
900μm
Width :
0.8mm