06031C221K4Z2A
Mfr.Part #
06031C221K4Z2A
Description
CAP CER 220PF 100V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FLEXITERM®
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
220pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Termination :
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
100V
0603 (1608 Metric)
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
06031C221K4Z2A
KYOCERA AVX 06031C221K4Z2A
FLEXITERM® 220pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)