06031A820JAT4A
Mfr.Part #
06031A820JAT4A
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Multilayer :
yes
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Width :
0.81mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Radiation Hardening :
No
Depth :
810μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Characteristics Code :
C0G
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
82pF
Thickness :
889μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Pins :
2
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
12 Weeks
Height :
0.9mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
100V