06031A3R3B4T2A
Mfr.Part #
06031A3R3B4T2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0603
1 (Unlimited)
Height :
900μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated DC :
100V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Thickness :
889μm
Capacitance :
3.3pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
24 Weeks
Published :
Datasheets
06031A3R3B4T2A
KYOCERA AVX 06031A3R3B4T2A
3.3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)