06031A3R0C4T2A
Mfr.Part #
06031A3R0C4T2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3PF 100V NP0 0603
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Weight :
2.012816mg
Factory Lead Time :
24 Weeks
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Thickness :
889μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Voltage - Rated DC :
100V
Dielectric :
C0G
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Datasheets
06031A3R0C4T2A
KYOCERA AVX 06031A3R0C4T2A
3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)