06031A221KAT4A
Mfr.Part #
06031A221KAT4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Length :
1.6mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Temperature Characteristics Code :
C0G
Depth :
810μm
Number of Pins :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
10%
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mount :
Surface Mount
Width :
0.81mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
0.9mm
Multilayer :
yes
Published :
Capacitance :
220pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
06031A221KAT4A
KYOCERA AVX 06031A221KAT4A
220pF 100V Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations