06031A220KAT4A
Mfr.Part #
06031A220KAT4A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Dielectric :
C0G
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Depth :
810μm
Tolerance :
10%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Pins :
2
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Temperature Characteristics Code :
C0G
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
100V
Case Code (Imperial) :
Length :
1.6mm
Multilayer :
yes
Height :
0.9mm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
0.81mm
Capacitance :
22pF
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
06031A220KAT4A
KYOCERA AVX 06031A220KAT4A
22pF 100V Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations