0603-9N5K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603-9N5K
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 9.5NH 700MA 130MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
Nonstandard
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Construction :
Open Wound
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
4.8GHz
JESD-609 Code :
e0
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance :
9.5nH
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Series :
603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Pbfree Code :
No
Number of Functions :
1
Quality Factor-Min (at L-nom) :
27
Shielding :
No
Type :
Wirewound
Rated Current-Max :
0.7A
Test Frequency :
250MHz
HTS Code :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Packing Method :
TR, 7 INCH
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn90Pb10)
Current Rating :
700mA
Size / Dimension :
0.071Lx0.045W 1.80mmx1.14mm
Case/Size Code :
Material - Core :
Ceramic
Q @ Freq :
27 @ 250MHz
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Datasheets
0603-9N5K
0603-9N5K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD