0603-4N3K
Mfr.Part #
0603-4N3K
Description
FIXED IND 4.3NH 700MA 63MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
63mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Size / Dimension :
0.071Lx0.045W 1.80mmx1.14mm
Q @ Freq :
22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant :
5.8GHz
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Rated Current-Max :
0.7A
Inductance :
4.3nH
Test Frequency :
250MHz
Current Rating :
700mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
22
Datasheets
0603-4N3K
0603-4N3K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD