0603-39NK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603-39NK
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 39NH 600MA 250MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Construction :
Open Wound
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Tolerance :
±10%
HTS Code :
Test Frequency :
250MHz
Case/Size Code :
Lead Free :
Contains Lead
Shielding :
No
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
No
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn90Pb10)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Series :
603
Rated Current-Max :
0.6A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Package / Case :
Nonstandard
JESD-609 Code :
e0
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Current Rating :
600mA
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Packing Method :
TR, 7 INCH
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Inductance :
39nH
Type :
Wirewound
Number of Functions :
1
Published :
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.071Lx0.045W 1.80mmx1.14mm
Q @ Freq :
40 @ 250MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material - Core :
Ceramic
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mount :
Surface Mount
Datasheets
0603-39NK
0603-39NK datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD