0603-12NJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603-12NJ
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12NH 700MA 130MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Number of Functions :
1
Packing Method :
TR, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Q @ Freq :
35 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.071Lx0.045W 1.80mmx1.14mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
HTS Code :
Package / Case :
Nonstandard
Rated Current-Max :
0.7A
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn90Pb10)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
35
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case/Size Code :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
±5%
Shielding :
No
Lead Free :
Contains Lead
Inductance :
12nH
Type :
Wirewound
Pbfree Code :
No
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Ceramic
Current Rating :
700mA
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Construction :
Open Wound
Series :
603
Test Frequency :
250MHz
JESD-609 Code :
e0
Mount :
Surface Mount
Datasheets
0603-12NJ
0603-12NJ datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD