0508ZC104KAT2V
Mfr.Part #
0508ZC104KAT2V
Description
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0508
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.030 0.76mm
Size / Dimension :
0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm
Capacitance :
0.1μF
Thickness :
762μm
Voltage - Rated DC :
10V
Tolerance :
±10%
Datasheets
0508ZC104KAT2V
KYOCERA AVX 0508ZC104KAT2V
0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm -55°C~125°C Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0508 (1220 Metric)
0508ZC104KAT2V Overview
A program's size/dimension is 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 10V, it is capable of operating.
0508ZC104KAT2V Features
a size/dimension of 0.050Lx0.079W 1.27mmx2.00mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V